Alergije
Glavni uzroci alergije su najčešće u načinu prehrane. Pšenica je klasičan okidač alergijskih reakcija. Isto vrijedi za mliječne proizvode i rafinirani šećer. Nadražuju i nagrizaju crijevnu stjenku što rezultira poroznim crijevima, uzrokom neadekvatne alergijske reakcije. Crijevna disbioza pridonosi pretjeranim alergijskim reakcijama. Alergije su jedan od najuobičajenijih simptoma zatrovanosti. Crijevna stjenka je oštećena i prekomjerno stimulira crijevno limfno tkivo. Ovaj problem vodi do alergijskih reakcija i usporava organizam i pojedinca. Alergija na pelud često se neopravdano stavlja kao glavni problem no odgovor je u nadražujućim namirnicama i kemijskim otrovima zbog kojih crijeva postaju porozna i uzrokuju da je imunološki sustav u stanju pripravnosti čitave godine. BICOM terapijom se može utjecati i u potpunosti riješiti sve alergije upravo otkrivajući uzrok koji dovodi do disbalansa što znači da se organizam vraća u najbolju formu. Posljedično nastupa i gubitak kilograma nakupljenih zbog alergija.
Glavobolje
Zatrovanost organizma je jedan od glavnih problema. Ako tijelo nije sposobno da se samo očisti i oslobodi toksina ono mora nekako pokazati da nešto nije u redu. Mlijeko, mliječni proizvodi i njihovi toksini su također okidač glavobolja. Otrovi dovode do problema u krvi i stvaraju pritisak na moždanu ovojnicu i dolazi do upale. BICOM terapijom i rješavanjem toksina omogućavamo klijentu da osvijesti problem i nastavi u skladu sa uputama i terapijom.
Stres
ANTI STRES PROGRAM
Nekoliko mitova o stresu:
- Mit 1: Stres je isti za sve. Stres je drugačiji za svakoga od nas. Ono što je stresno jednoj osobi , može i ne mora biti stresno drugoj osobi. Npr. pozvati društvo na večeru za neke može biti stresno, dok druge to zabavlja i opušta.
- Mit 2: Stres nikad nije dobar. I ovo je krivo. Stres je u životu isto što i napetost žice na violini – ako nije dovoljno napeta, glazba nije melodična i zvuči kao struganje; ako je previše napeta, glazba je prodorna ili žica puca. Stres može biti poljubac smrti ili životni začin. Pitanje je samo kako upravljate njime.
- Mit 3: Stres je posvuda i ne možeš ništa učiniti. Nije tako. Možete nešto učiniti, između ostalog i zauzeti humorističan pristup, koji će olakšati teret i pomoći vam da se racionalno oslobodite stresa.
- Mit 4: Ako nema simptoma, nema ni stresa. Nemojte se zavaravati. Nedostatak simptoma ne znači nedostatak stresa. Zapravo, maskirate li simptome lijekovima možete ukloniti upozoravajuće znakove koji su ljudima potrebni da smanje stres.
- Mit 5: Samo glavni simptomi stresa zahtijevaju pozornost. „Manje“ simptoma, kao što su glavobolja, bolovi u leđima ili žgaravica ne treba zanemariti. Oni upozoravaju da vam život izmiče iz ruku.
Shvatite da su stres i zabrinutost dio života, ali nemojte se brinuti toliko da ne možete uživati.
Jučer je povijest. Sutra je zagonetka. A danas je dar. Zato se i zove „present“.
Naučite gledati na stres drugim očima i otkrijte kako biorezonanca djeluje protiv stresa. Mi ćemo vas opustiti pa kada se vratite svakodnevnici da stres možete otpustiti.
Depresija
Slika depresije je prilično zamršena. Depresija se bazira na smanjenoj količini serotonina koji se proizvodi u crijevima. U svemu sudjeluju i mnogi drugi neurotransmiteri kojima je također narušena ravnoteža, što zbog manjka hranjivih tvari što zbog blagih neravnoteža u drugim dijelovima tijela. Dodamo li tome otrove koji proizlaze iz problema srca i duše, a koji se ne daju fizički ispitati, ne može se reći da ikad postoji samo jedan uzrok depresije. Najčešće se propisuju antidepresivi koji lagano mogu dovesti pacijenta do još dublje depresije (sama pomisao na uzimanje tableta). Antidepresivi mogu poslužiti kao most koji će pacijenta s nekakvog mjesta na kojem se muči i vrluda usmjeriti prema čvršćem tlu. Poput svakog lijeka i njih jetra treba neutralizirati i eliminirati, tako da zapravo pridonose toksičnom opterećenju. BICOM terapija utječe na crijeva i vodi ih ka oporavku i ponovnoj proizvodnji normalne količine serotonina i shodno tome pacijent gubi simptome depresije i stvara novu, sretnu percepciju svijeta.
Proizvodnja sreće
Na proizvodnju serotonina bitno utječe prehrana. Jedan od temelja koje rabi za svoju izgradnju su određene aminokiseline, osobito triptofan kojeg ima u visokoproteinskim namirnicama. Razina triptofana značajno je smanjena u modernoj prehrani. Dok smo jeli divlje životinje koje su se hranile travom i drugim biljkama, prehranom smo unosili više triptofana. Prirodnu proizvodnju triptofana koče kofein, alkohol i aspartam, nedovoljna izloženost suncu i nedovoljna tjelovježba. Nakon obnavljanja oštećenih crijeva, važan korak u održavanju stabilnije razine serotonina uvođenje je plana zdravlja s prehranom koja se temelji na uravnoteženom unosu hranjivih tvari i po mogućnosti, nadomjestaka, a među njima i probiotika.
Umor i starenje
Stariji izgled, osjećaj umora i gubitak blistavog zdravog sjaja također su neposredno povezani s ovim preopterećenim stanjem. No sve se to može ispraviti, a često i izliječiti usmjerimo li pozornost na detoksikaciju. Detoksikacijom organizma ga rješavamo otrova i omogućavamo imunitetu da se sam izbori i oporavi te riješi problem umora. BICOM terapijom utječemo na toksine u organizmu i rješavanjem istih dolazi do povećanja energije i rješavanja umora. Umor je vrlo često povezan s prisutnošću Candide albicans u tijelu koju BICOM terapija također rješava. Indikacijski programi za limfu i celulit te programi koji potiču stvaranje kolagena dobitna je kombinacija u borbi protiv starenja.
Deset zlatnih savjeta za zdravu kožu:
- Pijte puno čiste, filtrirane vode ( 6-8 čaša na dan). Voda je važna za održavanje kože vlažnom te za proces izbacivanja toksina kroz bubrege i debelo crijevo.
- Neka prehrana bude bogata vlaknima jer redovita stolica ubrzava uklanjanje otpada iz vašeg tijela.
- Pobrinite se da vam prehrana sadržava dovoljno antioksidanasa koji usporavaju starenje stanica ( svježe voće i povrće).
- Pravilno kombinirajte namirnice odvajajuči proteine i ugljikohidrate
- Esencijalne masne kiseline nužne su za zdravlje kože (žitarice cjelovitog zrna, sjemenke, orašasti plodovi, hladno prešana ulja…)
- Čim ustanete započnite dan s mini čišćenjem: popijte čašu tople vode s malo svježe iscijeđenog limuna.
- Izbjegavajte prevelike količine kofeina ili alkohola jer uzrokuju dehidraciju.
- Smanjite unos kuhinjske soli jer višak natrija u organizmu uzrokuje podbuhlost i otekline.
- Smanjite unos hrane koja zatvara. Najgori su „zločinci“: crveno meso, mliječni proizvodi, rafinirane namirnice, prženu hranu i ostala jela koja sadržavaju hidrogenizirana ulja ili masnoće
- Tri puta tjedno nanosite med na lice ili bilo gdje na kožu, ostavite ga 30 min, potom isperite toplom vodom. Vaša će koža biti mekana, elastična, mlada i njegovana.
Neplodnost
Nagomilani stres, prekomjerno uživanje alkohola i kave, pušenje te psihički problemi mogu imati negativne posljedice na plodnost. Premala ili prekomjerna tjelesna težina također mogu naškoditi ženskoj plodnosti, kao i lijekovi. Stoga je pri planiranju djeteta potrebno kritički preispitati svakidašnje životne navike jer prehrana i unos kojekakvih toksina loše djeluju na žensku i mušku plodnost i zdravlje ploda. Vrlo često je candida albicans prepreka za trudnoću. BICOM terapijom otkrivamo uzrok problema, dajemo savjet i liječimo nastali problem ovisno o tome što je test pokazao.
Kiselost organizma
Kada organizam ne može efikasno koristiti glukozu (dijabetes) i kada unosom hrane dolazi do narušenosti organizma kiselost može biti novi problem. Ketoacidoza je stanje organizma u kojem su krv i cijeli organizam kiseli i tijelo praktički samo sebe ubija tj. čini smrtonosnim. Neutralnost organizma u kojem lužnatost i kiselost imaju slične parametre je najbolja za organizam. Današnjim načinom života uz brzu hranu i sve kemikalije u hrani je teško održati tu ravnotežu. Unutarnji se otpad neprestano eliminira kako ne bi ugrozio život.
Vjerojatno znate da:
- Kad ne izbacujemo ugljični dioksid, gušimo se
- Kad ne izbacujemo mokraćnu kiselinu, obolijevamo od gihta i srčanih bolesti
- Kad ne izbacujemo homocistein, koji nastaje razgradnjom nekih aminokiselina, obolijevamo od Alzheimerove i srčanih bolesti
- Ako općenito otrove ne izbacujemo pravovremeno, dolazi do prekomjernog zahuktavanja upalnih procesa
- Ako ne izbacujemo ostatke hrane, javljaju se bolesti crijeva ili, u najmanju ruku, zatvor.
- Na jednoj istančanijoj, ali jednako utjecajnoj razini ako se ne riješimo gnjeva ili tjeskobe, to se može manifestirati kao srčana bolest, rak, ili mnogi drugi oblici tjelesnih oštećenja.
- U zdravom je čovjeku detoksikacija složena mreža aktivnosti vođenih prirodnom inteligencijom.
BICOM terapijom se otkriva bazični problem i ciljano ga se rješava te se organizam vraća u ravnotežu.
Intolerancija na hranu
Manifestacije intolerancije na hranu su često teško uočljive. Sve više ljudi pati od pretjerane osjetljivosti na hranu. Ako se prepoznajete u sljedećim simptomima kao što su: akne, nespecifičan svrbež, razni osipi, dermatitisi, ekcemi, psorijaza, sinusitis, astma, kronični kašalj, rinitis, grčevi u trbuhu, nadutost, proljev, zatvor, sindrom iritabilnog crijeva, migrene, glavobolje, depresija, umor, nesanica, hiperaktivnost kod djece, tjeskobe, artritis, debljina, edemi, celulit…. svakako bi trebali razmišljati o TESTU INTOLERANCIJE NA HRANU.
Kod intolerancije na hranu stvaraju se antitijela protiv proteina iz određene hrane koja nam ne odgovara. Isključenjem takve hrane iz prehrane često dolazi do poboljšanja određenih tegoba (bolova, nadutosti, kožne tegobe, kroničnog umora, respiratornih tegoba, glavobolja, migrena…..)
Hrana koja dovodi do nepovoljne reakcije stvara imunokomplekse antigen-antitijelo koji povećavaju tlak krvi što uzrokuje zadržavanje vode, a to je razlog povećanju tjelesne težine. Isključivanjem iz prehrane otkrivenih namirnica postiže se gubitak tjelesne težine te nestanak simptoma (upala, bol, ukočenost zglobova). Ako ste puno puta pokušali izgubiti tjelesnu težinu i niste uspjeli sigurno je razlog u intoleranciji na neku namirnicu jer povećanje tjelesne težine uzrokovano intolerancijom na hranu teško se može korigirati niskokaloričnim dijetama. Razlog je što ne znamo koje namirnice trebamo koristiti u niskokaloričnoj dijeti.
Kada se napravi test intolerancije na hranu jednostavno se određena namirnica izbaci iz prehrane. Tijelo, koje smo oslobodili opterećenja, bolje iskorištava „dobre“ namirnice koje brže prolaze kroz probavni trakt, a rezultat toga je ubrzanje metabolizma te gubljenje suvišnih kilograma. Najvažnije u cijelom postupku je da nema gladi, da se dobro osjećate i da ste dobro raspoloženi. Popravlja se kvaliteta života. Izgubljeni kilogrami se ne vraćaju ako ste dosljedni u eliminacijskoj dijeti.
Što kada test intolerancije na hranu pokaže da smo intolerantni na puno namirnica? Što kada se ne možemo odreći određene namirnice i želja za njom je jača od naše želje za promjenom? Što kada otkrijemo da su to osnovne namirnice (pšenica, mlijeko, šećer, meso…čokolada) koje svakodnevno koristimo? Pomisao da ih se moramo odreći ne možemo prihvatiti i teško se odlučujemo na promjene. Činjenica je da od nečega moramo i živjeti.
Bicom aparatom se može napraviti test intolerancije na hranu (na preko 200 namirnica), mogu se otkriti eventualna kemijska opterećenja, otrovanja teškim metalima, razni utjecaji iz okoliša, prisutnost virusa, bakterija, gljivica, alergija na životinjsku dlaku, kućnu prašinu….
Nakon testa, Bicom aparat (sa bezbroj svojih programa) nudi rješenje problema. Bicom terapijom može se „izbrisati zapis određene namirnice u tijelu“ te ju nakon određenog vremena možete opet konzumirati bez straha od štetnih utjecaja na Vaše tijelo. Desenzibilizacijom rješavamo problem intolerancije na hranu. Preporuka je da se namirnice na koje ste intolerantni izbaci iz prehrane dok traje terapija (otprilike na 3 mj). Kada Bicom test pokaže da više nema intolerancije na određenu namirnicu možete ju ponovno uvrstiti u prehranu.
U ovom slučaju raditi test intolerancije na hranu ima smisla jer imamo uvid u stanje organizma i smjernicu za terapiju.
Neurodermitisi
Simptomi poput ranica na tijelu, suha koža i puno alergija su klasični simptomi neurodermitisa. Konzervansi, aditivi, boje i svakojake umjetne tvari u našoj hrani i okolišu te cjepiva loše utječu na naš imunološki sustav. BICOM dijagnostika jednostavno otkriva alergije i ciljanim terapijama rješava problem. Pacijent dobiva upute kako se hraniti i zaštititi od nastanka novih problema. Terapija je individualizirana.
Gljivice, virusi, paraziti, bakterije
Paraziti su organizmi koji žive u crijevima ali i na drugim organima u tijelu i aktivno nam narušavaju zdravlje kradući hranjive tvari. Česta je posljedica toga anemija. Obično ih u tijelo unosimo hranom i vodom, često u restoranima gdje je izloženost kontaminaciji veća tako da su ljudi koji često jedu vani zaraženiji. Na njihovo postojanje u tijelu upozorava nas jaka upala, zato što imunološki sustav, nadražen njihovom prisutnošću, kreće u borbu. Osim parazita zbog kiselosti tijela nastanjuju se i gljivice (candida albicans), bakterije i virusi. Kad zatrovanost ošteti crijeva, čitava se ekonomija tijela mijenja. Pozornost se usmjerava na borbu protiv patogena i bakterija te na pokretanje imunoloških i upalnih reakcija. Za to vrijeme štetne bakterije i gljivice otimaju mnoge hranjive tvari potrebne za proizvodnju neurotransmitera (uključujući tu i serotonin) i ostalih supstanci neophodnih za normalan rad našeg tijela. Borba je to za resurse. Kad je sirovina malo, razina serotonina pada. Na scenu stupaju ostali neurotransmiteri, poput onih koji izazivaju stres (adrenalin, noradrenalin). Serotonin ne djeluje samo na psihičko raspoloženje, djeluje i na „raspoloženje“ crijeva i zato narušena proizvodnja serotonina pridonosi i sindromu iritabilnih crijeva i depresiji. BICOM dijagnostikom otkrivamo patogene u organizmu dok iste terapijom uništavamo. Radi se o frekvencijama koje određenom patogenu ne odgovaraju i on napušta naše tijelo.
Nesanica
Zatrovanost organizma je jedan od faktora koji može dovesti i do nesanice, a vezano uz to do manjka energije i umora. Nesanica je uzrokovana toksinima u tijelu koji ometaju normalan rad mozga i organizma. Utjecajem na uzrok simptoma i liječenjem BICOM terapijom rasterećujemo mozak i rješavamo se toksina te vraćamo organizam i imunitet u normalu. Uz anti stres program možete olakšati svakodnevnu preopterećenost da možete izdržati nove radne izazove. Ako se odlučite na pregled mentalnog, duhovnog i svjesnog stanja možete otkriti zašto vam se ponavljaju stalno isti obrasci i kako ih promijeniti.
Pretilost
Zašto dijete nisu djelotvorne?
Konvencionalne i tradicionalne dijete koje rigorozno ne dopuštaju unos određenih namirnica obično nisu učinkovite. Možete izgubiti nekoliko kilograma u nekoliko tjedana ili čak mjeseci, ali takvu dijetu nećete moći dugo provoditi i nakon nekog vremena ćete se opet udebljati, što vašem organizmu neće biti ugodno.
Hrana bogata ugljikohidratima i šećerom te slatkiši podižu razinu hormona dobrog raspoloženja u našem tijelu, a to su endorfini serotonin i norepinefrin. Međutim, proces koji se pritom događa u tijelu uzrokuje i određene probleme. Naime, kad jedemo šećerom bogatu hranu, šećer naglo uđe u krv i potakne navalu inzulina i serotonina. Ako se razina šećera u krvi naglo poveća, poveća se i izlučivanje inzulina te razina šećera i endorfina tada opet naglo padne, što znači da ćete se osjećati gore nego prije i vjerojatno ćete željeti pojesti još nešto slatko da biste popravili raspoloženje. Tako ćete ući u začarani krug snažne želje za hranom, gomilanje kilograma, umora i naglih promjena raspoloženja, a taj je krug vrlo teško razbiti.
Ako godinama svakodnevno jedete istu hranu, s vremenom ćete vjerojatno postati osjetljivi upravo na te namirnice tj. razvit ćete preosjetljivost / netoleranciju na određenu vrstu hrane. Obično je upravo ona vrsta hrane koju žarko želimo uzrok dobivanja na težini. Opet smo u začaranom krug. Ako ste preosjetljivi na neku hranu, u tijelu se pojavljuje zakašnjela imunološka reakcija, i to katkad i nekoliko sati ili čak nekoliko dana nakon što ste u organizam unijeli spornu hranu. Nuspojave konzumacije te hrane kreću se od simptoma nadraženih crijeva do kožnog osipa, afta u ustima, Crohnove bolesti ili upale probavnog sustava, grčeva, problema s ušima, i umora te mnogih drugih teškoća. Iako preosjetljivost na hranu ne mora uvijek imati tako očite simptome, može izravno utjecati na apsorpciju hranjivih sastojaka, funkciju probavnih organa te reguliranje tjelesne težine. Često konzumirana hrana (poput pšenice, mliječnih proizvoda, šećera i kukuruza) navodi se kao najvjerojatniji uzrok pojave preosjetljivosti na hranu jer većina nas uistinu jede previše te hrane. Te su namirnice i najčešći sastojci gotove hrane iz supermarketa pa danas uopće nije teško razviti neku preosjetljivost na hranu, osobito ako jedete mnogo kemijski izmijenjene i prerađene hrane.
Problemi se pojavljuju kad svakodnevno jedete hranu na koju ste preosjetljivi jer to drastično usporava metabolizam. Naime, to slabi učinak probavnih enzima, što znači da tijelo neće moći pravilno razgraditi masnoće. Osim toga, ako svaki dan jedete istu vrstu hrane, ograničavate unos esencijalnih hranjivih tvari, vitamina, minerala i kofaktora.
Preporučljivo je napraviti test intolerancije na hranu i druge alergene. Tako ćete točno znati koja je vrsta hrane kriva za gomilanje vaših kilograma, loše raspoloženje, umor i bezvoljnost.
Test intolerancije na hranu možete napraviti uz pomoć Bicom aparata i za tren saznati koje namirnice rade problema vašem metabolizmu. Na početku terapije je potrebno izbjegavati otkrivene namirnice kako bi rasteretili tijelo imunološke reakcije i ubrzali metabolizam. Istovremeno radimo Bicom terapiju poništavanja otkrivenih alergena te po potrebi stimuliramo akupunkturne točke na uhu. Ovim načinom se uravnotežuje hrana, sprječava kruljenje želuca, aktivira se hormonska energija, smanjuje se potreba za hranom, umiruje se razdražljivost te uravnotežuje raspoloženje.
Odabir zdravih i dobrih namirnica za vas pomoći će vam da se osjećate izvrsno i izgledate fantastično, a o zdravlju da i ne govorimo. Ono si što jedeš! Hrana utječe na sve stanice, a samim time i na sve segmente našeg života: na raspoloženje, količinu energije, želju za hranom, kapacitet mozga, seksualni nagon, navike spavanja, i zdravlje općenito. Ukratko, zdrava je prehrana ključ za dobar život.
Dobra prehrana:
- Potiče moć razmišljanja
- Poboljšava raspoloženje
- Smanjuje stres
- Pojačava vitalnost
- Osigurava zdravlje srca
- Pomaže u borbi protiv starenj
- Važan je čimbenik u borbi protiv raka
- Jača imunitet
- Sprječava glavobolje i napadaje astme
- Poboljšava plodnost i seksualni nagon
- Daje zdrav sjaj vašoj kosi, noktima i koži
Opterećenje teškim metalima
Svi koji imaju zubne amalgamske plombe u opasnosti su od trovanja teškim metalima. Njih ima u hrani, u vodi te u okolišu od ispušnih plinova naših ljubimaca. Ako patite od kronične bolesti koja zbunjuje vašeg liječnika opće medicine, koja predugo ne reagira ni na kakvo liječenje ili reagira, ali se ubrzo javi novi niz simptoma, moguće je da vam je živa ili neki drugi toksični metal svakodnevno prisutan u životu, a da to ne znate.
Neočekivani, a česti izvori kontaminacije teškim metalima
ALUMINIJ | KADMIJ | OLOVO | ŽIVA | ARSEN |
---|---|---|---|---|
-aluminijske limenke -aluminijsko suđe -amalgamske plombe -antacidi -antiperspiranti -cigaretni filteri -duhanski dim -ispušni plinovi -izbijeljeno brašno -keramičko posuđe -kirurški konci s antiseptikom -kuhinjska sol -mlijeko i mliječni proizvodi iz ambalaže -nosni sprej -određeni lijekovi -otrov za štakore -pesticidi -prašak za pecivo -sir u listićima -ukiseljene namirnice -umjetne boje u namirnicama -vanilin šećer -voda za piće (aluminij kao baktericid) -zubna pasta | -cigaretni dim -fosfatna gnojiva -galvanizacija -gazirana pića -gumene podloge tepiha -kamenice -keramičke glazure -konzervirano evaporirano mlijeko -materijali koji štite od hrđe - meka voda iz galvaniziranih cijevi -nikal-kadmijeve baterije -pigmenti za boje -procesirane namirnice -PVC -rafinirano pšenično brašno -sredstva za čišćenje srebra -voda za piće -zubne proteze | -akumulatori -boje za zidove -ispušni plinovi -iznutrice -jedaći pribor -kišnica i snijeg -konzervirano mlijeko -konzervirano voće i sokovi -koštano brašno -materijali u boji -mlijeko s onečišćene ispaše olovom -obojano stakleno posuđe -olovke -olovni poklopci na vinskim bocama -pesticidi -povrće sa zagađenog područja -streljane -tiskane novine -utezi za zastore -voda za piće iz olovnih cijevi -zubna pasta | -amalgamske plombe -čepići za hemoroide -filc -filteri za klimatizaciju -fungicidi za travnjake i grmove -kanalizacijski talog korišten kao gnojivo -kozmetika -kreme za izbjeljivanje kože -lateks boje -ljepila -masti za psorijazu -merkurokrom, mertiolat -određene bakterije -omekšivači za rublje -oštećeni termometri i barometri -podni vosak i podna laštila -puderi za tijelo -laksativi -ribe grabežljivice -sjemenke žitarica tretirane fungicidom koji sadrži metilnu živu -tetovaže -živin klorid -sredstva za zaštitu drvenarije | -ispušni plinovi automobila -kanalizacija -kreda u boji -kućanski detergenti -ljepila za tapete -žbuka -otrov za štakore -sredstva za zaštitu drva -tragovi insekticida na voću i povrću -vino -voda za piće -voda iz bunara -morska voda |
Bolesti probavnog i urinarnog trakta
Probavni i urinarni trak su narušeni djelovanjem toksina iz krvi i nerijetko se problem javlja u kombinaciji jednog i drugog. Pečenje, bol i slabi mlaz su karakteristični problemi, a probava zna biti usporena i teška te nadutost može biti prisutna. Problem nastaje zbog unosa loše hrane koja je puna otrova i toksina. Organizam se na taj način javlja i govori da nešto nije u redu. BICOM terapijom utječemo na te nakupljene toksine i rješavamo organizam nakupljenih otrova i vraćamo ga u ravnotežu. Kiselost tijela pogodan je medij za sve patogene (bakterije, gljivice, parazite, viruse). Promjenom stila života i vaših navika mijenjaju se uvjeti koji više na odgovaraju patogenima i dolazi do iscjeljenja.
Problemi sa cirkulacijom i visoki krvni tlak
Cirkulacija i slab krvotok su sve veći problem velikog dijela svjetske populacije. Premalo kretanja i sve brži i jednostavniji način života onemogućavaju tijelu da se samo rješava nakupljenih otrova. Otrovi se nakupljaju kroz hranu, zrakom i na razne druge načine. Medicinska je zajednica tek nedavno shvatila da upala uzrokuje većinu kroničnih bolesti, osobito bolest koronarnih arterija, ili da pridonosi njihovom nastanku. Upala može zahvatiti čitav sustav, sva tkiva, krv i nagrizati sve organe. Ako se to dogodi prvi se slama najslabiji sustav. LDL , takozvani „loš kolesterol“, može se promatrati kao flaster kojim tijelo krpa pukotine na stjenkama arterija. Kad stjenke napuknu, pukotine prekriva LDL. To je početak bolesti koronarnih arterija koja može završiti srčanim udarom ili ugradnjom premosnice. U novom pristupu kardiovaskularnim bolestima od iznimne je važnosti shvatiti problem zatrovanosti. Upala je skriveni uzrok zbog kojeg se kolesterol nakuplja na arterijama, tvoreći plak koji se s vremenom rasprsne i stvara ugruške koji vode srčanom udaru. BICOM terapije ciljano rješavaju izvore i same toksine te se cirkulacija shodno tome popravlja. Treba mijenjati način života i prehranu te treba spriječiti uzrok problema u budućnosti.
Visoki krvni tlak je uzrokovan nakupinama masti i lošem stanju krvnih žila. Toksini u ovom stanju još više nepovoljno djeluju na tijelo i ono se sve gore osjeća. Visoki krvni tlak može dovesti i do vrtoglavice i slabosti. BICOM terapijom rješavamo tijelo toksina i pozitivnim djelovanjem terapije na organizam rješavamo pacijenta visokog krvnog tlaka i posljedica koje idu uz njega. Obvezna je promjena stila života i navika.
Sindrom iritabilnog crijeva (SIC)
Kako nam je život sve zasićeniji opasnim otrovima, kako nam je prehrana sve siromašnija vitalnim hranjivim tvarima i kako nam je životni tempo sve ubrzaniji, tako nam je veličanstveni sustav detoksikacije sve opterećeniji. Gotovo da spava zimskim snom. Kako se otrovi akumuliraju tako se jedan po jedan oštećuju tjelesni sustavi, počevši od crijeva. Ovaj sindrom uključuje bolove i nadutost, ali i ono ekstremno i nepredvidivo – primjerice naizmjeničnim zatvorom i proljevom. SIC je zapravo svojevrsna depresija crijeva povezana s smanjenom razinom serotonina, baš kao i psihička depresija. BICOM terapijom se radi detoksikacija, otklanjaju se intolerancije na hranu te se na taj način sprječavaju oscilacije i vraća se crijevo u normalnu frekvenciju. Kad se u debelom crijevu zadržava toksični otpad, inteligentan živčani sustav crijeva može naizmjenično reagirati panikom, pa izazvati proljev kako bi se riješio otrova ili paralizom, pa izazvati nadutost. Kako se Bicom terapijom čisti toksični otpad smiruju se živčani završetci u crijevima.
Dijabetes
Problem povećane razine šećera u krvi javlja se kada žlijezde gušterače ne proizvode ili samo djelomično proizvode inzulin. Organizam i stanice na ovaj način ne dobivaju potrebnu hranu i potrebna je terapija. BICOM terapijom nalazimo uzrok poremećaja i ciljanom terapijom smanjujemo simptome i dovodimo tijelo u harmoniju i balans. Mijenjanje prehrambenih navika i stila života je od velike važnosti. Što često uz stres i genetiku dovodi do ovog poremećaja?
Glukoza nastala procesom razgradnje hrane u probavnom traktu apsorbira se u crijevima i ulazi u krv. Zbog porasta razine glukoze u krvi tijelo izlučuje inzulin koji utječe na unos glukoze u stanice i tako se razina glukoze ponovno normalizira. Tijelo potroši onoliko glukoze koliko mu treba, a višak se pretvori u spoj zvan glikogen, koji se zatim pohranjuje u jetri. Ako se pravilno hranite, taj proces funkcionira savršeno, ali ako jedete neumjerene količine rafiniranih ugljikohidrata, posebno šećerom bogate hrane, poremetit ćete ravnotežu i sve će otići dovraga! Tijelo će morati stvarati povećane količine inzulina da bi preradio glukozu pa ćete s vremenom postati otporni na inzulin, a višak glukoze počet će se pretvarati u mast, a ne u glikogen. Tada ćete se opet naći u začaranom krugu: što razine šećera u krvi budu nestabilnije, to ćete više željeti slatkiše i nerafinirane ugljikohidrate poput kruha. Neravnoteža hormona inzulina ćesto je osnovni uzrok nakupljanja viška kilograma. Previše šećera uzrokuje netoleranciju glukoze, a kad imate višak kilograma, razgradnja šećera je manje učinkovita.
U cijelom ovom procesu stradaju Langerhansovi otočići gušterače koji se iscrpe te prestanu lučiti inzulin na podražaj. Nastaje bolest dijabetes koja zahtijeva doživotnu disciplinu hranjenja te mjerenje razine šećera u krvi uz rizike koja ta bolest nosi sa sobom.
Reuma i artritis
S obzirom da nakon različitih opterećenja u tijelu imunitet ne zna s čim se treba uhvatiti u koštac okreće se prema vlastitom tijelu. Autoimune bolesti su bolesti kod kojih imunološki sustav napada dijelove tijela u svojevrsnom činu samouništenja. Jedna od takvih bolesti je reumatska groznica. Artritis je upalna bolest koja najčešće zahvaća zglobove. Uzrok tome je zatrovanost tijela, loše prehrambene navike, opterećenje teškim metalima koje ste cijeli život prikupljali. Zglobovi su jedan od depoa otrova. BICOM terapijom detoksiciramo tijelo te djelujemo na imunološki sustav organizma i dajemo mu uputu da promijeni informacije koje šalje kroz organizam. Ciljano vraćamo organizam u ravnotežu.
Hormonalni poremećaji
Štitna žlijezda kontrolira cjelokupni metabolizam tijela jer regulira proizvodnju energije i unos kisika. Stalni stres negativno utječe na štitnjaču i slabi njezin normalan rad. Ako konzumiramo previše šećera, kave i alkohola, štitnjača se prenapreže i iscrpljuje, što može dovesti do porasta tjelesne težine, posebno u predjelima struka, bokova i bedara, a tih se viškova vrlo teško riješiti.
Kućno testiranje štitnjače
Jeste li ovo vi:
- Imate hladne ruke i/ili stopala
- Stalno vas boli glava
- Patite od zatvora
- Iscrpljeni ste, čak i nakon višesatnog sna
- Stalno vam je hladno i treba vam mnogo vremena da se ugrijete
- Nikad se ne znojite
- Neplodni ste
- Ujutro ste bezvoljni, a noću puni energije
- Otpada vam vanjska trećina obrva
- Nemate želje za seksom
- Pete su vam stalno ispucane
- Patite od PMS-a
- Natiču vam kapci, gležnjevi ili ruke
- Koža i kosa izuzetno su vam suhi
- Koža vam je žučkasta?
Ako ste na tri ili više navedenih pitanja odgovorili da, možda vam štitnjača nije dovoljno aktivna.
Hormonski kaos uzrokovan dugotrajnim stresom povećava rizik od neuravnotežene razine šećera u krvi, visokog krvnog tlaka, umora, iscrpljenosti nadbubrežnih žlijezda i skupljanja suvišnih kilograma. BICOM terapijom individualno odabiremo programe koji popravljaju poremećene frekvencije bilo da se radi o hormonima ili stabilizaciji ostalih organskih sustava uz obavezno čišćenje od opterećenja.
Razne ovisnosti
Određene su vrste hrane i pića jaki stimulansi i stoga izravni uzročnici stresa. Takva prehrana prenapreže jetru i remeti razinu šećera u krvi te dugoročno može biti vrlo štetna.
KOFEIN nalazimo u kavi, čaju, čokoladi, coca coli i drugim prehrambenim proizvodima. Kofein potiče izlučivanje adrenalina te tako povećava razinu stresa. Ovisnici o kofeinu iscrpljuju nadbubrežne žlijezde koje izlučuju adrenalin, a sam hormon ometa metabolizam tako da kofein dugoročno pogoduje povećanju tjelesne težine, posebno u kombinaciji s lošom prehranom. Previše kofeina ima isti učinak kao i dugotrajni stres.
ALKOHOL je bitan uzročnik stresa. Ironija je u tome što se brojni ljudi upravo alkoholom bore protiv stresa, a kombinacija alkohola i stresa zapravo je ubojita. Alkohol potiče izlučivanje adrenalina, što uzrokuje živčanu napetost, razdražljivost i nesanicu. Višak alkohola pridonijet će stvaranju naslaga masti oslabiti imunitet i smanjiti sposobnost jetre da iz tijela uklanja toksine. Kad smo pod stresom, tijelo stvara nekoliko vrsta toksina, a ako ih jetra ne može ukloniti, oni slobodno kruže tijelom uzrokujući ozbiljne probleme.
SLATKIŠI su također štetni jer šećer ne sadržava nijednu esencijalnu hranjivu tvar. Šećer uzrokuje kratkotrajnu navalu energije u tijelu, što iscrpljuje nadbubrežne žlijezde i čini nas razdražljivima, bezvoljnima te dekoncentriranima. Prevelika količina šećera izrazito opterećuje gušteraču te povećava opasnost od dijabetesa. Želja za slatkim pojavljuje se ako vam je razina šećera u krvi stalno neuravnotežena, ako vam nedostaje hranjivih tvari, ako imate previše kvaščevih gljivica, ako vam je prehrana bogata rafiniranim, prerađenim ugljikohidratima i nezdravom hranom. Želja za slatkim može upućivati na to da patite od stanja koje se zove hipoglikemija, zbog kojeg još više želite jesti slatko. Na kraju ste žrtva bezizlazne situacije u kojoj vam razina šećera u krvi naglo skače i naglo pada pa zbog toga, nakon što pojedete samo jednu čokoladicu vjerojatno žudite za još jednom, i još jednom… Osjetite navalu šećera, ali odmah nakon toga slijedi nagli pad. Najbolji način da pobijedite ovisnost o šećeru jest da ga zaboravite : mjesec dana ne jedite slatku hranu ni slatkiše. Određene vrste hrane pomažu u regulaciji razine šećera u krvi i smanjuju želju za slatkim, primjerice namirnice od cjelovitog zrnja i svježe povrće.
SLANA HRANA je hrana štetna jer sol povećava krvni tlak, slabi nadbubrežne žlijezde i uzrokuje emocionalnu nestabilnost.
MASNA HRANA je štetna pa izbjegavajte proizvode bogate zasićenim mastima poput hrane životinjskog podrijetla, mliječnih proizvoda, pržene hrane i nezdrave brze hrane. Masnoće nepotrebno opterećuju krvožilni sustav.
KRAVLJE MLIJEKO I MLIJEČNI PROIZVODI opterećuju tijelo jer sadržavaju tvari poput proteina kazeina koji nije poželjan jer ga ljudsko tijelo teško razgrađuje i može uzrokovati alergijske reakcije.
CRVENO MESO bogato proteinima podiže razinu dopamina norepinefrina u mozgu, a te tvari uzrokuju tjeskobu i stres.
RAFINIRANA I PRERAĐENA HRANA poput bijelog kruha od rafiniranog brašna opterećuje tijelo jer ima malo vrijednih hranjivih tvari, a puno praznih kalorija. Štoviše, za probavljanje rafinirane hrane tijelo se mora koristiti vlastitim vitaminima i mineralima, tj. troši vlastite zalihe. U hranu od bijelog brašna ubrajaju se kolači, keksi, kruh i peciva.
MARGARIN I DRUGA PRERAĐENA BILJNA ULJA sadržavaju previše transmasnih kiselina, a prehrana s previše takvih kiselina može negativno utjecati na kolesterol i tako povećati rizik od srčanih bolesti. Takva hrana također sprječava asimilaciju zdravih esencijalnih masnih kiselina.
ADITIVI, KONZERVANSI i druge kemikalije štetne su za organizam jer tijelo mora uložiti više energije da ih razgradi te tako troši energiju i vrijedne hranjive tvari koje bi se mogle mnogo bolje iskoristiti npr. za jačanje imuniteta.
BICOM terapija ima u svom programu i protokol za rješavanje od ovisnosti.
Nedostatak vitamina i minerala
Kada tijelo vapi za određenim mineralom u tragovima koji mu treba, ometat će normalne signale da prestanemo jesti i navest će nas da pojedemo više hrane nadajući se da će tako doći do hranjive tvari koja mu nedostaje. Sva suvišna hrana koja se unese u tijelo mora nekamo – obično se pohranjuje u obliku masti. Ako u prehrani, primjerice, nedostaje cink, što je danas uobičajeno, tijelo neće odaslati signal da je „zadovoljno“ sve dok ne namiri što mu treba, čak i ako to znači da ćemo pojesti kilogram i pol hrane da bismo dobili mikrogram cinka. Trovanje kroz prekomjerni unos hrane da bi zadovoljili mali manjak pojedinog minerala ili vitamina je besmislen, ali tijelo tako funkcionira. BICOM terapijom i savjetima o zdravoj prehrani nadomještamo nedostatak tog minerala i tijelo više nije primorano tražiti rješenje na teži način.
Nedostatak magnezija uzrokuje želju za slatkim.
Nedostatak kalcija ometa rad enzima koji sudjeluju u metabolizmu.
Nedostatak kalija čest je u ljudi s viškom tjelesne težine jer piju previše kave, jedu goleme količine šećera, piju alkohol te uzimaju laksative i diuretike. Kalij je koristan za srce i regulira količinu vode u tijelu. Ako je razina kalija niska, tijelo zadržava višak kiselina iz ostataka nezdrave hrane i dijetalnih pripravaka što se ne događa kad je razina kalija normalna jer se tada tijelo učinkovitije bori s prekomjernim kiselinama. Višak kiselina ugrožava metabolizam i ometa sposobnost tijela da razgradi hranu. Kad je razina kalija u tijelu snižena, obično je povećana razina natrija. Ljudi s prevelikom tjelesnom težinom kojima je razina kalija niska, a razina natrija visoka sigurno uzimaju previše kuhinjske soli u pripremljenoj hrani. Kalij nam je to potrebniji što više dosoljavamo hranu i što više skrivene soli pojedemo u unaprijed pripremljenoj hrani i gotovoj hrani.
Bolovi u leđima
Naše emocije reflektiraju se na kralježnicu. Emocija izaziva spazam mišića pa je kralježnica u neprirodnom položaju i to onda dovodi do boli. Ako određena emocija traje duže vremena može dovesti i do iskrivljenja kralježnice te do pritiska na krvne žile i živce što posljedično dovodi do ukočenosti i slabijeg protoka krvi kroz to područje.
PRIMJER VEZE IZMEĐU POGREŠAKA VRATNE KRALJEŽNICE I EMOCIJA
Vratna kralježnica | Mogući uzrok |
---|---|
C1 | Strah. Bježanje od života. |
C2 | Neodlučnost. Gnjev i krivnja. |
C3 | Prihvaćati krivnju drugih. |
C4 | Krivnja. Potisnuta ljutnja. Ogorčenost. Neizraženi osjećaji. |
C5 | Strah od ismijavanja i sramoćenja. Strah od izražavanja. Preopterećenost. |
C6 | Teret. Preopterećenje. Pokušaj mijenjanja drugih. Otpori. |
C7 | Zbunjenost. Ljutnja. Osjećati se bespomoćno. |
Menopauza
Za dobro zdravlje tijekom menopauze ključna je zdrava i potpuno funkcionalna jetra jer sve tjelesne sustave opskrbljuje vitalnom energijom, pomaže u regulaciji probave i oslobađanju od toksina i otpadnih tvari, poboljšava metabolizam, uravnotežuje hormone te hrani kosu, kožu, nokte, oči i stanice tijela. Ženama u menopauzi obično nedostaje tvari i tekućina koje jačaju jetru, a apsolutno je nužno da u to vrijeme velikih hormonskih oscilacija jetru pravilno hranimo i jačamo. Ojačajte jetru pomoću hrane koja joj koristi i dodataka prehrani koje će navesti i vaši će simptomi menopauze nestati ili će biti znatno blaži. Nemojte zaboraviti kretanje i tjelovježbu.
Hrana koju treba jesti u menopauzi:
- Jabuke
- Adzuki grah
- Komorač
- Sjeme lana
- Bubrežasti grah
- Soja
- Zob
- Masline
- Sjemenke sezama
- Suhi grašak
- Sjemenke suncokreta
Akne
Akne su znak intoksikacije, zastoja krvi ili neke neravnoteže u tijelu. Ovisno o tome na kojem dijelu tijela izbiju, možete znati koji je organ zahvaćen poremećajem.
ČELO | CRIJEVA |
OBRAZI | PLUĆA I PRSA |
NOS | SRCE |
ČELJUST | BUBREZI |
RAMENA | PROBAVNI SUSTAV |
PRSA | SRCE I PLUĆA |
GORNJI DIO LEĐA | PLUĆA |
OKO USTA | SUSTAV ZA RAZMNOŽAVANJE |
Iako se akne pojavljuju uglavnom u pubertetu, česte su i u odraslih. Akne nastaju hormonske neravnoteže koja potiče žlijezde lojnice na pojačano izlučivanje loja. Drugi je uzrok pojave akni neodgovarajuća prehrana. Tragovi loja katkad ostaju zarobljeni u začepljenim kožnim porama i takvo tkivo privlači bakterije koje uzrokuju upalu i pojavu prištića. Ako vam je unutrašnji sustav za izlučivanje oslabljen i ako jedete obilje masne i/ili rafinirane hrane, imat ćete puno akni. Tijekom dana pijte puno svježeg soka od povrća, posebno soka od mrkve, salate, koprive, potočarke, celera i maslačka. Povrće i žitarice cjelovitog zrna nastojte uključiti i u podnevne i večernje obroke. Jedite velike količine zelenog lisnatog povrća, mrkve, luka, češnjaka, smeđe riže, prosa i svježih klica.
BICOM test intolerancije na hranu će pokazati koju hranu vi ne podnosite te koja opterećenja imate u tijelu (gljivice, parazite, bakterije, viruse, teške metale) i kakav je vaš hormonalni status. Nakon toga se pristupa terapiji ovisno što pokaže vaš test kako bi se tijelo pročistilo i dovelo u balans.